Hermes Makina

Kaliteli Geleceğe, Güvenle...

DrillAir Y35/X28™

Atlas Copco taşınabilir sondaj verimliliğinde standartları yeniden belirleyici nitelikteki DrillAir Y35 gururla sunar.

DrillAir Y35, bir günde 4,5 inç büyüklüğünde iki jeotermal kuyu açabilir. Yüksek penetrasyon hızı sayesinde delinen metre başına yakıt maliyetini önemli ölçüde azaltır*.

Jeotermal sondaj uygulamaları için özel olarak tasarlanan DrillAir Y35, 35 bar basınç gücü ve 34,8 m3/dk (580 l/s) hava kapasitesi sahiptir. Bu sayede DrillAir Y35 operatörlerin delme işlemlerini hem daha hızlı hem de daha derine yapabilmelerini sağlar. 35 bar çalışma basıncı sayesinde günde 500 metrelik delme derinliklerine ulaşılabilir. Bunu mümkün kılan nedenlerden biri Y35'in, akışı 34,8'den 39 m3/dk'ya (650 l/sn) çıkararak daha hızlı yıkama, daha hızlı gövde dolumu ve daha kısa bitiş süresi sunan entegre Dynamic Flow Boost teknolojisidir.

Gerektiğinde Atlas Copco'nun patentli Genişletilmiş Basınç Aralığı (XPR) teknolojisi sayesinde çalışma basıncı aralığı 15 bara kadar düşürülebilir. Bu da örtü tabakası delme sırasında toprak kazısını önlemeye yardımcı olmanın yanı sıra hem jeotermal hem de termal delme işlemlerinde aynı kompresörün kullanılabilmesine olanak tanır. Yeni kompresörde yol dışı motorlar için Kademe IV emisyon standartlarıyla** uyumlu, güvenilir bir Scania motor bulunur.

DrillAir Y35, en yeni çevre standartlarının tümünü karşılar ve gürültü seviyesi düşüktür. Bu nedenle, kent ve yerleşim alanlarındaki inşaat projelerinde kullanılmaya uygundur. Dahili yağ temizleyici, kurtarıcı halka ve bağımsız silindir kapakları gibi diğer özellikleri de uzun bir kullanım ömrü sunar.

DrillAir Y35, güvenilir performans için tasarlandı ve üretildi. Üç katmanlı kaplaması kullanım ömrünü ve artık değeri artırmak için gövdenin tamamını korur. DrillAir Y35 tasarlanırken ulaşım kolaylığı tasarımda büyük rol oynadı. 4,1 metrelik kısa kompresör gövdesi ve düşük ağırlık gibi kompakt boyut özellikleri, hem kompresörün hem de makinenin aynı anda tek bir kamyonda taşınabilmesine olanak tanır. Ayrıca bu özellikler sahada daha fazla hareket kabiliyeti sunar.

DrillAir Y35 ile, Atlas Copco'nun standart garanti paketi kapsamında ilk iki yıl veya 4000 çalışma saati için bakım ve onarım maliyetleri sabittir. Özelleştirilebilir servis planı seçenekleri sayesinde servis maliyetleri, makinen kullanım ömrü boyunca sabitlenebilir.

*Çeşitli çalışma parametrelerine bağlı olmakla birlikte DrillAir Y35, delinen metre başına 2,2 litreden daha az yakıt tüketir.
**Kademe IV emisyon standartları hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki genel bakış belgesini indirin.

Ürün Kataloğu

Large Air - Y35 - X28 DrillAir-Booklet_EN

Hermes Makina
5. Yılımızı Kutluyoruz !
5. Yılımızı Kutluyoruz !